בכמה הפרקט?

המחיר היקר של ריצפת פרקט הוא מיתוס שניתן להפריך

אתם ניגשים לחנות בחיפושים אחר חיפוי לרצפה ומהר מאוד אתם מוצאים את עצמכם מסוחררים משלל האפשרויות, מתקשים לבחור. אך בהחלט ייתכן שישנה אפשרות אחת שאתם כמעט ולא לוקחים בחשבון – פרקט. ומדוע?  אולי אתם לא אוהבים עץ, ייתכן שפשוט החלטתם ללכת על חיפוי דומה לזה שאתם מחליפים. אך ישנה אפשרות נוספת, נפוצה יותר –  אתם בטוחים שרצפת פרקט יקרה מידי ואינה מתאימה לתקציב שלכם.

האם אתם צודקים?

בואו נדון בדעה קדומה נפוצה, או במילותיהם של לקוחות רבים “המחיר של הפרקט הוא פשוט מטורף”.

אם נתבונן במציאות כפי שהיא אז נכון, אין ספק שפרקט אמיתי מתאפיין במחיר ראשוני גבוה – ציפוי רצפה בלמינציה, למשל, יהיה זול יותר. לוח פרקט, אגב, עולה כמו פרקט או אפילו יותר אבל ההתקנה שלו זולה בהרבה.

אז האם ייתכן שהמיתוס באשר למחיר הפרקט הוא בעצם אמת לאמיתה? לפני שנחליט לכאן או לכאן ננסה לחקור את הבעיה לעומקה. הפרקט, ביחס לכל ציפוי אחר הוא בעל תכונה חשובה למדי – אריכות ימים. רצפות פרקט יכולות לשרת אתכם 100 שנה ואף יותר, ואם לחשב עלות לפי בלאי – הפרקט בהחלט יכול להיכנס לקטגוריה של חיפויי הרצפה הזולים ביותר: הוא זול בהרבה  מלוח פרקט (בעל אורך חיים של 15 שנה) ופי 5 זול מלמינציה (אותה יש להחליף פעם ב-4-5 שנים). למעשה, אם לוקחים בחשבון את אורך החיים של הפרקט המתחרים היחידים שלו הם אבן טבעית ולוח עץ אחיד.

בנוסף לכך פרקט קלאסי מציע לכם מגוון של יותר מ-100 דוגמאות שונות ופרקטים אמנותיים סטנדרטיים מציעים עוד כ-300 אפשרויות נוספות כמו גם כמות בלתי נדלית של שילובים בהתאמה אישית.

מכאן אנחנו למדים שהמטרה העיקרית אינה מציאת חיפוי במחיר הנמוך ביותר אלא מציאת פרקט בעל חיים ארוכים, אמינות ועמידות גבוהה, כך שלא יהיה צורך לחדש אותו חדשות לבקרים. “קמצנים משלמים פעמיים”  הוא פתגם ידוע בעולם הפרקטים – והמשמעות ברורה – לא כדאי לנסות לחסוך באיכות החומרים והעבודה על הפרקט.

כמובן שמלבד יתרון העמידות והאיכות, לפרקט יש יתרונות רבים נוספים. ראשית מדובר בציפוי רצפה טבעי המעניק לרצפה חמימות. יתרון נוסף הוא הגמישות העיצובית של הפרקט – שאת הצבעים והדוגמאות שלו ניתנים להתאים לכל סגנון אדריכלי ולכל עיצוב פנים. ניתן לומר כי בקטגוריה זאת לפרקט יש רק מתחרה אחת – רצפת אבן עם חימום.

עוד יש לציין כי העץ הוא חומר ידידותי לאדם, המאפשר לכם להעניק טאצ’ יוקרתי לביתכם או להפוך משרד רגיל לחדר מרשים ומפואר. העץ בהחלט יכול להשתלב בעיצוב מסורתי וקלאסי של דלתות ורהיטים. וכמו שכבר צויין, בחישוב של מחיר ביחס למספר השנים שהוא משרת אתכם בנאמנות – העלויות שלו הן סבירות ביותר. כאן אסור לשכוח שרצפת הפרקט, בישראל כמו באירופה, היא גם סמל ליוקרה, המציגה את הצורך והיכולת לחיות ביציבות ובשפע ובמילים אחרות – מדובר בסמל סטטוס.

לאור כל זאת ניתן לסכם ולומר שהמיתוס באשר למחירה הגבוה של רצפת פרקט ביחס לסוגי רצפה אחרים מקורו בחשיבה שגויה. כפי שכבר אמרו לפנינו – על מוצרים זולים משלמים ביוקר, וחיסכון בהווה עלול להתגלות כהפסד בעתיד.