פרקט אמנותי

את הפרקט האמנותי ניתן להגדיר יותר כאמנות מאשר מקצוע. הציורים על הפרקט מוגבלים רק בדמיון שלכם. אבל הקושי ביצירת “תמונה” שכזו הוא די גבוה וגם המחיר יכול להפתיע אתכם לרעה. מהן האפשרויות הקיימות?

פרקט עם ציור גאומטרי

אם אתם רוצים משהו שונה מהעצים, הלבנים והעיגולים הרגילים, אבל אין לכם אפשרות לשלם 2000-3000$ על מטר של פרקט אמנותי, אתם יכולים ליצור ציור גאומטרי כלשהו. במקרה זה הציור נעשה מפרקט תבניות עם שימוש ב-2-3 סוגי עץ או יותר. בדרך-כלל רכיבי הציור מנוסרים מפרקט התבניות על המקום ומחוברים יחד מיד לאחר מכן. אפשרות זו גם נראית הרבה יותר טוב מהתבנית הסטנדרטית של הפרקט וגם מהווה בעצם פרקט אמנותי והמחיר – רק מעט גבוה יותר. אפשרויות של ציורים שכאלו יכולים להיות “סריגות” שונות, ריבועים (שוודי) וכיו”ב.

רוזטות

הרוזטה היא רכיב בעל צורה עגולה שמיוצר במפעלי פרקט עם ציור יפה. אפשר כמובן להכין את הרוזטה מפרקט תבניות, אבל תהליך זה דורש הרבה יותר עבודה ולכן בדרך כלל משתמשים ברוזטות מוכנות מראש, שאותן מתקינים לתוך רצפת הפרקט. כיום חברות פרקט רבות מייצרות רוזטות לפי הזמנה או מוכרות רוזטות מוכנות. החלקים העקומים של הרוזטה מיוצרים בעזרת מחרטה. או מכונת לייזר מיוחדת. הרכיבים מחוברים יחד ומודבקים על בסיס זכוכית. בדרך כלל עובי העץ ברוזטה הוא 7-8 מ”מ, עובי התואם את הכבה העליונה של הפרקט – השכבה שנמצאת בשימוש ישיר. בפרקט הרוזטה מודבקת על קרש שאיתו היא גם נמכרת, כך שגובה הרוזטה יהיה תואם את הגובה הכללי של הפרקט. כמובן שמחיר הרוזטה הוא לא זול, אבל, בעזרת התקנה של רוזטה, ניתן להפוך תבנית פקוטה לפרקט אמנותי. יש לציין גם שניתן להתקין את הרוזטה גם לפרקט שנמצא בשלבי הכנה וגם לפרקט מוכן.

מסגרת

משמש לעיטור רצפת פרקט או לחלוקה של חדר לפי אזורים. ניתן להתקין אותו במקום על-ידי בעל מקצוע או לקנות מסגרת מוכנה בתהליך התקנה. מקשט מאוד את רצפת הפרקט!